Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)
Home

Rokytnice nad Jizerou

rokytnice

První písemná zmínka o původní osadě, která vznikla v údolí Huťského potoka, pochází z r. 1574. V té době se zde těžilo stříbro, měď a olovo. V 19. století se hlavním zdrojem obživy stalo ruční tkaní plátna, které bylo ještě v tomto století postupně nahrazeno tovární výrobou a Rokytnice se stala střediskem textilního průmyslu. V r. 1899 přijel do Rokytnice první vlak. Dnes je Rokytnice nad Jizerou celoročně využívaným rekreačním střediskem.

Rokytnice nad Jizerou má v současnosti přes 3 tisíce stálých obyvatel na území o rozloze 3.696 ha a skládá se z několika částí: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice, Rokytno, Františkov, Studenov, Vilémov, Hranice a Hleďsebe.

Svoji polohou je ideálním místem pro zimní i letní rekreaci.

 

Tipy na výlety

kaplicka

Využijte jeden z našich tipů na výlet v blízkém okolí Rokytnice nad Jizerou. Zpracovali jsme pro vás turisticky vyznačené trasy s náročností pro malé i velké, za dobrého i špatného počasí. Krásy rokytnického panorama stojí za to vidět i v zimě.

 

Ubytování

HR449

Vyberte si komfortní ubytování v jednom z námi doporučených apartmánů v Rokytnici nad Jizerou. Apatrmány jsou setříděny podle lokalit 

 

Krakonošův obchod

krakonosuv-obchod

Navštivte náš internetový obchod s dárkovými a upomínkovými předměty s motivy Rokytnice a Krkonoš. Nabízíme také Krakonošovy produkty od sladkostí, přes čaje až po originální lihoviny.

 
Počásí v regionu
Banner
Website CMS Joomla

Joomla Extensions Directory Listing